Ostatnie wysyłki 29 maja, kolejne zamówienia będą realizowane od 3 czerwca.
Darmowa dostawa od 60,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pielęgnacja obuwia

Pielęgnacja obuwia oraz zasady użytkowania

Obuwie powinno być rozsznurowane podczas jego zakładania i zdejmowania.
Dla uniknięcia przetarcia zapiętków obuwie musi być zawsze dokładnie zasznurowane.

Prawidłowe czyszczenie obuwia

należy wykonać z użyciem szczotki lub gąbki. W odpowiednich placówkach handlowych dostępne są również specjalne czyściki do skór welurowych, nubukowych czy licowych.

Suszenie wilgotnego obuwia

winno się odbywać w temperaturze pokojowej - obuwie należy rozsznurować, a następnie wyjąć wyściółkę. Należy stosować prawidła wypełniające wnętrze butów lub wypełnić wnętrze butów miękkim papierem, co nie dopuści do deformacji obuwia. Nie należy wykorzystywać grzejników lub piecyków do suszenia obuwia – intensywne suszenie w takich warunkach może doprowadzić do zniszczenia obuwia.
Zaleca się systematyczną konserwację obuwia wykorzystując do tego celu dostępne w placówkach handlowych środki niepomniejszające paro przepuszczalność skóry (np. aerozole, spray-e przeznaczone do obuwia ze skór nubukowych, welurowych lub licowych ).
Brak konserwacji obuwia, przy częstym jego przemaczaniu powoduje wypłukiwanie garbników i tłuszczu, które stanowią o trwałości i dobrych właściwościach skóry.  Ich brak może powodować pękanie skóry, zmniejszy również jej wodoodporność.

Konserwacja skórzanego obuwia

należy systematycznie konserwować dostępnymi środkami do konserwacji obuwia (pasty, kremy, zagęszczone emulsje, środki w aerozolu). Wierzchy tekstylne należy myć ogólnie dostępnymi środkami do prania i czyszczenia tekstyliów. Zabrudzone obuwie przed użyciem w/w środków do konserwacji skóry, należy przemyć ręcznie w ciepłej wodzie przy użyciu gąbki, a następnie osuszyć w temperaturze pokojowej. Wnętrze buta powinno pozostać suche. W razie zamoczenia suszyć w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła. Następnie na części skórzane nanosić pastę, a po przeschnięciu przetrzeć miękką szmatką.

Czyszczenie butów z zamszu i nubuku

czyszczenie rozpoczynamy od usunięcia zabrudzeń szczoteczką o gumowej końcówce, która umożliwi dotarcie do zagłębień przy szwach. Można też użyć bloku do czyszczenia zamszu, nubuku. Następnie rozprowadzając piankę czyszczącą na całej powierzchni i pozostawiamy do całkowitego wchłonięcia. Kolejny etap to czyszczenie włókien szczotką o gumowej końcówce.

Mycie obuwia z tworzywa EVA i PVC

należy myć ogólnie dostępnymi łagodnymi środkami czyszczącymi (płyn do naczyń). Zabrudzone obuwie, należy przemyć ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem środków czyszczących przy użyciu gąbki, a następnie osuszyć w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła. Wkład tekstylny należy prać ogólnie dostępnymi środkami do prania i czyszczenia tekstyliów w temp. 40 °C.

Czego unikać podczas czyszczenia obuwia?

- czyszczenia ostrymi przedmiotami
- mycia rozpuszczalnikami organicznymi
- suszenia bezpośrednio w promieniach słonecznych

pixel