W związku z dużą ilością zamówień, czas wysyłki jest wydłużony. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Darmowa dostawa od 149,00 zł

Pielęgnacja obuwia

Pielęgnacja obuwia oraz zasady użytkowania

Obuwie powinno być rozsznurowane podczas jego zakładania i zdejmowania.
Dla uniknięcia przetarcia zapiętków obuwie musi być zawsze dokładnie zasznurowane.

Prawidłowe czyszczenie obuwia

należy wykonać z użyciem szczotki lub gąbki. W odpowiednich placówkach handlowych dostępne są również specjalne czyściki do skór welurowych, nubukowych czy licowych.

Suszenie wilgotnego obuwia

winno się odbywać w temperaturze pokojowej - obuwie należy rozsznurować, a następnie wyjąć wyściółkę. Należy stosować prawidła wypełniające wnętrze butów lub wypełnić wnętrze butów miękkim papierem, co nie dopuści do deformacji obuwia. Nie należy wykorzystywać grzejników lub piecyków do suszenia obuwia – intensywne suszenie w takich warunkach może doprowadzić do zniszczenia obuwia.
Zaleca się systematyczną konserwację obuwia wykorzystując do tego celu dostępne w placówkach handlowych środki niepomniejszające paro przepuszczalność skóry (np. aerozole, spray-e przeznaczone do obuwia ze skór nubukowych, welurowych lub licowych ).
Brak konserwacji obuwia, przy częstym jego przemaczaniu powoduje wypłukiwanie garbników i tłuszczu, które stanowią o trwałości i dobrych właściwościach skóry.  Ich brak może powodować pękanie skóry, zmniejszy również jej wodoodporność.

Konserwacja skórzanego obuwia

należy systematycznie konserwować dostępnymi środkami do konserwacji obuwia (pasty, kremy, zagęszczone emulsje, środki w aerozolu). Wierzchy tekstylne należy myć ogólnie dostępnymi środkami do prania i czyszczenia tekstyliów. Zabrudzone obuwie przed użyciem w/w środków do konserwacji skóry, należy przemyć ręcznie w ciepłej wodzie przy użyciu gąbki, a następnie osuszyć w temperaturze pokojowej. Wnętrze buta powinno pozostać suche. W razie zamoczenia suszyć w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła. Następnie na części skórzane nanosić pastę, a po przeschnięciu przetrzeć miękką szmatką.

Czyszczenie butów z zamszu i nubuku

czyszczenie rozpoczynamy od usunięcia zabrudzeń szczoteczką o gumowej końcówce, która umożliwi dotarcie do zagłębień przy szwach. Można też użyć bloku do czyszczenia zamszu, nubuku. Następnie rozprowadzając piankę czyszczącą na całej powierzchni i pozostawiamy do całkowitego wchłonięcia. Kolejny etap to czyszczenie włókien szczotką o gumowej końcówce.

Mycie obuwia z tworzywa EVA i PVC

należy myć ogólnie dostępnymi łagodnymi środkami czyszczącymi (płyn do naczyń). Zabrudzone obuwie, należy przemyć ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem środków czyszczących przy użyciu gąbki, a następnie osuszyć w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła. Wkład tekstylny należy prać ogólnie dostępnymi środkami do prania i czyszczenia tekstyliów w temp. 40 °C.

Czego unikać podczas czyszczenia obuwia?

- czyszczenia ostrymi przedmiotami
- mycia rozpuszczalnikami organicznymi
- suszenia bezpośrednio w promieniach słonecznych

pixel